oferta pracy

LABORANT

/miejsce pracy: Nowa Sól, woj. Lubuskie/

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Performance of analysis for physicochemical, sensory, rheology and microbiology section for raw materials, semi-finished goods and finished goods
  • Interpretation of data and reports on trend/data analysis
  • Support production in decisions related to quality and food safety
  • Review and assist with updates of manual and methods of laboratory management system
  • Tracking, releasing or holding finished product from production
  • Support root cause analysis and provide information on deposition decisions for held product
  • Support traceability exercises, product trace and recall procedures
  • Audits GMPs, procedures and paperwork on the production floor
  • Daily equipment maintenance

WYMAGANIA:

  • S. degree in Food Science, Microbiology, Chemistry or other related field, required
  • Minimum 2-3 years of analytical laboratory experience, preferred in food industry
  • Good verbal and written English communication skills
  • Proficient in general laboratory techniques
  • Proficient and knowledgeable in microbial techniques a plus
  • Knowledge of HACCP and food safety standards, as well as lab management system will be an advantage
  • Word, excel, Power point;
  • Accurate, able to work with deadlines
  • Experience in working in SAP will be an advantage

Prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych dostępną pod adresem www.ochrona-danych.audit.com.pl oraz umieszczenie w CV oświadczenia o treści:

Wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych zawartych w przesłanych dokumentach aplikacyjnych w bazie danych firmy AUDIT Doradztwo Personalne Sp. z o. o. z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczaka 20 oraz na ich przetwarzanie w celach związanych z realizacją bieżących oraz przyszłych projektów rekrutacyjnych.

Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą zbierania, przetwarzania i ochrony moich danych osobowych dostępną na stronie: www.ochrona-danych.audit.com.pl

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV na adres e-mail: iwona.zurek@audit.com.pl  tel. 502679369

Agencja Doradztwa Personalnego nr rejestru 5335